Karl-Heinz Sauer - 1943-? - tekanna, Västerås 1986. - Silver, tryckt form med [...] | lot 107 | Art Moderne & Design at Bukowskis | Auction.fr | English
Tekanna med réchaud på ställ Jugend - auctions & price archive
Auktion | Tekanna silver London ciselerad dekor | Stockholms Auktionsverk Online | 439829
Tekanna H 9,5 cm och 2 st miniatyrvaser H 5 cm. - Auktionshuset i Örebro AB
TEKANNA, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand. - Bukowskis
TEKANNA, porslin, Lisa Larson för Duka-Önskabutikerna, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
Tekanna med vattenkanna samt tedosa decorated by Hellinä Pitkänen by Stig Lindberg on artnet
Tekanna, Kina, kanton, guangxu | Barnebys
Tekanna med 4 skålar, skål, Lomonosov USSR - Auktionshuset i Örebro AB
Lot-Art | Tekanna
Tekanna, Kina | Barnebys
Teburkar, nio stycken samt en tekanna | Barnebys
Auktion | Tekanna Kina | Stockholms Auktionsverk Online | 647087
Tekanna, Höganäs, stengods, längd: 26, höjd: 13. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2575
Pehr Zethelius, tekanna, silver, Stockholm 1800, sengustaviansk. - Oval, slät, på [...] | lot 103 | Vente de Décembre at Bukowskis | Auction.fr | English
Auktion | Tekanna Kina 1700-tal | Stockholms Auktionsverk Online | 549346
32. Tekanna - Kvalitetsauktion 7 april 2020
Auktion | Tekanna Tetsubin | Stockholms Auktionsverk Online | 616772
tekanna Ostindia Rörstrand I have the cups so now I have to get the pot | Tekanna, Rörstrand, Porslin
Auktion | Tekanna silver Adolf Zethelius Stockholm 1834 | Stockholms Auktionsverk Online | 537061